İSTANBUL HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN +90 212 517 6 885

Duyurular

Yabancı Haklarını Koruma Derneği

Dolandırıcı Kurbanı Olan Yabancılar

- +

Dolandırıcı Kurbanı Olan Yabancılar

YABANCI HAKLARINI KORUMA DERNEĞİN’DEN , YABANCI ÜLKE VATANDAŞLARINA, ÖNEMLİ DUYURU !!!

Yabancı ülke insanlarını ,bu günlerde dolandırıcı firmalar ve art niyetli ,kişiler ,vize ihlali ,yapmış yabancılar ,için ,RUSYA VİZESİ ÜZERİNDEN ,yabancıları dolandırmaktadır.

Bir çok yabancı özellikle Türkmen/Özbekistan , uyruklular ,Rus vizesi almak için ,bu firmalara müracaat etmektedir.

Müracaat konusunun ,Herhanği bir ülkede vize ihlali ve kacak kalan sınırdışı olan yabancıların Türkmenistan ve Özbekistan devletlerin,kendi ülkesi insanlarina 1 yıl ile 5 yil arasi yurt dişina cikış yasaği ,uygulamasi üzerine ,özellikle ,bu ülke vatandaşları,Rusya CIKIŞ YAPMAK İSTEMEKTEDİR.

Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti kanununa göre 6458 sayılı kanun 25/01/2014 gün ve 4/3599 sayılı genelgesinde ,TÜRKİYE,DE 180 GÜN DE 90 GÜN KALMA SÜRESİNİ TAMAMLAMİŞ YABANCILARDAN SINIR KAPILARIMIZA GELMİŞ OLANLAR ,ANCAK İKAMETGAH İZNİ ALMAK ŞARTIYLA ÜLKEMİZDE KALMAYA DEVAM EDECEKLERİNDEN ,BU KAPSAMDA OLAN YABANCILARLA ,İLGİLİ , SINIR KAPISI Mülki idare amirliğince

1)yabancının ülkemize girişinde mani başka bir husus yoksa ,giriş tarihinden ,itibaren İKAMET İZNİ ALMAK ÜZERE (10) GÜN İCİNDE YAŞADIKLARI İLDEKİ ,YABANCILAR ŞUBESİ MÜDÜRLÜKLERİNE BAŞVURMAYI KABUL ETTİKLERİNİ BEYAN ETMELERİ KAYDIYLA GİRİŞLERİNE İZİN VERİLEBİLECEKTİR;KURAL İHLAL EDEN YABANCILAR A ,ÜLKEYE GİRİŞLERİNDE FORM İMZALATILACAKTIR.

Bu kanunu Fırsat bilen dolandırıcılar ,Türkmenistan ve Özbekistan ,insanlar üzerinde (kacaklar vize ihlali yapanlar) RUSYAY A GİRİŞ CIKIŞ YAPAR GELİRSİNİZ DİYE ,2000 DOLAR İLE 4000 DOLAR ÜZERİNDEN PEŞİN ALMAK KAYDIYLA RUS VİZESİ ALINIR DİYE KANDIRMAKTALAR,

NE YAZIKKI ,ART NİYETLİ DOLANDIRICILARIN AĞİNA DÜŞEN YABANCILAR ,ÜLKELERİNDEKİ SORUNLA KARŞİLAŞMAMAK İCİN ,BU PARAYI DOLANDIRICILARA ,ÖDEMEKTEDİR.

DOLANDIRICILAR ,ART NİYETLİ YANLARINDA BULUNAN BİR KAC YABANCI BULARAK ,BENİM İŞİMİ BU YAPTI DİYEREK O ÜLKE VATANDAŞLARINI AĞINA DÜŞÜRMEKTELER,VE DOLANDIRMAKTALAR.

YABANCI HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ ,RUS KONSOLOSLUK GÖRÜŞMELERİNDE ,ACIKLAMASINDA ,TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE VİZE MÜRACAATİ YAPAN YABANCILAR ( TÜRKMENİSTAN /ÖZBEKİSTAN VS)   GECERLİ İKAMETGAH OLMASİ ,RUSYADAN DAVET OLMASİ GERKMEKTEDİR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE YAŞAYAN YABANCILAR ,İKAMET İHLALİ YAPANLARA(KACAKLARA) KESİNLİKLE RUS VİZESİ VERİLMEMEKTEDİR

YABANCILARI KANDIRAN FİRMALAR VİZE İHLALİ BİLE OLSA BİZ ALIRIZ DİYE 2000 DOLAR VE 4000 DOLAR YABANCILARI DOLANDIRMAKTADIR.

PARASINI KAPTIRAN YABANCILAR (ÖZBEKİSTAN. TÜRKMENİSTAN) TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE GECERLİ İKAMETGAH OLMADIĞI İCİN SINIR DIŞI EDİLİRİM DİYE TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALETİNE VE POLİSİNE (KOLLUK GÜCLERİNE ) ŞİKAYETTE BULUNAMAMAKTADIR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KANUNLARİ BU GİBİ DOLANDIRICILIK VAKALARIN ŞİKAYETE BAĞLİ OLDUGU BELLİDİR.

BU GİBİ DOLANDIRALAN YABANCILARIN YABANCI HAKLARINI KORUMA DERNEĞİNE ,YAZILI MÜRAACATTA BULUNARAK ELDEKİ DELİLLERLE MÜRAACAT ETTİĞİ TAKDİRDE YABANCILARIN VEKALETEN GEREKLİ MAKAMLARA ŞİKAYETTE BULUNULACAKTIR.

VERDİĞİNİZ PARA ÜZERİNDEN MUHAKKAK YAZILI BELGE ALIN

HİC BİR ZAMAN KİMSEYE PASAPORTUNUZU VERMEYİN PASAPORTUNUZ ÜZERİNDEN KIRLI İŞLER VE İLERLEYEN ZAMANDA TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE ZOR GÜNLER YAŞAYA BİLİRSİNİZ PASAPORTUNUZ SİZE ÖZELDİR.

YABANCI HAKLARINI KORUMA DERNEĞİNDEN YABANCI LARA DUYURULUR

 

Yabancı haklarını koruma derneği

Sedat MUHAMMED BÜYÜKKILIÇ