İSTANBUL HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN +90 212 517 6 885

Dernek Faliyetleri

- +

Yabancı Hakları

Sizlerin Sorduğu Tek Bir Soru Yabancı Hakları Koruma Derneği  Ne Yapacak Nasıl Bir İşlem Yapacak Nasıl Yardımcı Olacak.

1-İlk Olarak Sizlerin Hak Ve Hukukunuzu Savunacak.

2.Çocuklarınız İçin Kreş Açılacak Sizler Çalışma Hayatındayken  S Çocuklarınıza Eğitim Verilmesi Sağlanacak

3.Öğrenmek İstediğiniz Türkiye Cumhuriyeti Türk Ceza Ve İş Kanunu’nu Sizlerin Anlayacağı Şekilde  Anlatılacak.

4.Herkese  Oturum İzni Ve Çalışma İzni İçin Teknik Ve Yasal Bilgiler Verilecek

5.Herhangi Bir  Sorununuzda Avukatlarımız Aracılığıyla Sizlere Yardımcı Olacağız.

6.Sizlere Hakaret,Taciz  Ve   Zoraki Hakkınızı Gasp Edenleri Adli Makamlara Yazılı Ve Sözlü Olarak Bildirilecek.S Haksızlık Yapan İşletme Veya Şahıs Hakkında Gerekli Makamlara Suç Duyurusunda Bulunulacak

7.Güvenilir İşletmeleri Yurtdışında,Yurt İçinde Medya Veya İletişim Araçlarıyla  Yatırımcıya Bildirilecek.

8.Sağlık Koşullarınızı  Ve Çocuklarınızın Eğitim Ve Öğretim Yaşantısını Yakından Takip Edilecek.

9.Sizlerle İlgili Yabancı Şube Veya Devletin Bütün Kurumlarıyla İletişime Geçerek Yasal Düzenlemeler İçinde Sorunlarınızı Çözüme Kavuşturacağız.

10.Sizlere Yardımcı Olan İşletme Ve İşadamlarına Teşekkür Plaketi Verecek Ve Dış Ülkelerde Gerekli Medya Ve İletişim Araçlarıyla Yayınlanacaktır.

11.Bir Ülke Vatandaşının Her Hangi Bir Sebeple Sınır Dışı Edildiği Takdirde Gerekli Maddi Ve Manevi Yardım Yapılacak Hukuk Bürolarımızca Sınırdışı Konusu Araştırılıcak (Buna Yüz Kızartıcı Suçlar Dahil Değildir)

12.Herhangi Bir Yüz Kızartıcı Suç Olmadığı Takdirde Ceza Evinde Yatan Yabancıların İhtiyaçları Giderilecek Ve Yardım Yapılacak.

13.Yurtdışından Ticari Amaçlı Gelen (Bavul Ticareti Dahil) Tüm Yabancıların İstekleri Dahilinde Vergi, Numaraları alınarak , Bankalarda Hesap Açmaları Sağlanacak Ve Daha Güvenli Bir Yatırıma Yönlendirecektir.

14.Türkiye’mize Alışveriş İçin Gelen Tüm Yabancıların Diledikleri Zaman Araç Ve Tercüman Taraflarına Sağlanarak Güvenli Yerlerden Alışveriş Yapmaları Konusunda Yardımcı Olunacaktır.

15.Çalışan Ve Çalışmayan Çifte Vatandaş Statüsü Olan Tüm İnsanların Hak Ve Hukukları Her Türlü Korunarak Gerektiğinde Sıkıntıda Oldukları Konularda Yardımcı Olunacaktır.

16.Yabancı Yatırımcıları Kandıran Veya Dolandıran Tüm Şahıslar Ve Firmalara Hiçbir Taviz Verilmeden Adli Makamlara Bildirimi Yapılarak Kanun’un Gerektirdiği Uygulamalar Başlatılacaktır.

17.Türkiye’deki Tüketici Hakları Kanununda İnsanların Sorun Yaşadığı Ürünlerin Devletin Belirlediği Sürelerde Geri İade Hakkı Verilmiş Olup Bu Hak Yabancılar İçinde’de Geçerlidir Yabancılar Bu Konuda Bilinçlendirilecektir.

18.Yasalara Uymayan Şahıs,Firma Ve Kurumlar Gerekli Mercilere Şikayet Edilecek Ve Bunun Takipçisi Olunacaktır.

19.Türkiye Cumhuriyetinde Herkes Kanunlar Önünde Eşittir,Herkes Kanunlara Ve Yasalara Saygılı Olmak Zorundadır.

20.Yabancı Haklarını Koruma Derneği’nin Kuralı ! Herkes Eşitir Ayrim Yapılamaz.

Ayrimcılık Yapanlar Deşifre Edilir.

21.Yabancı Vatandaşlardan Kazanılan Kayıt Dışı Her Şeyin Takipçisi Olunacak Ve Kayıt Altına Alınması İçin Gerekli Merciler İle İş Birliği Yapılacaktır..

22.Zorda Kalan Yabancılara Yerleşim Ve  Gerekli Yol Masrafları Karşılanarak  Ülkelerine Gitmeleri Konusunda Yardımcı Olunacaktır.

23.Türkiye Cumhuriyetin  Yasaları Doğrultusunda Her Yabancının Ve Vatandaşın Mutlu Yaşamları Ve Sorunsuz Bir Yaşantı Olması Saglanacak Ve Huzurlu Bir Yaşam Sürmeleri İcin Gerekli Herturlu Yardim Yapilacak.
24.Hertürlü İnsan Kacakçılığı İle  Mücadele Edilecek  Yasa Dışı Faliyetler En Üst Makamlara ve Yetkililere  Bildirilecektir.